Tel Aviv félmaraton a Maccabi VAC Hungaryval!

A Maccabi Vívó és Atlétikai Club futója 2010-ben is sikeresen vett részt a Tel Avivban megrendezett fél maratonon.

Futónk, Imre Julianna részt vett a Tel Aviv-i félmaratonon, melyet május 14-én, Izrael állam Gregorián naptár szerinti függetlenségi napján rendeztek. A versenyt korán indították, reggel fél 7-kor, mert bár a reggelek és esték kellemesek, de napközben már igen meleg van. Az útvonal gyönyörű volt, indulás a Yarkon parkból, irány a tengerpart, majd az Allenby utcán fel a Rothchildig, a Bauhaus épületek között, ezután forduló a Bima Színháznál, s ugyanezen az útvonalon vissza a tengerpartra. A verseny alatt a teljes útvonalon zene szólt, mindenütt drukkoltak az út mentén. Körülbelül három kilométerenként frissítőket szolgáltak, a célban vizet osztottak, minden résztvevő érmet kapott.

Bár futónknak sokadik izraeli futóversenye volt, ismét nagy élmény volt számára ott lenni, a közel öt ezer induló között. Az életkor szerint felosztott kategóriában futónk a 37. helyen végzett, 1:55 perccel.

Versenyzőnknek nagyszerű élmény volt, szeretnénk a jövőben rendszeresen részt venni, a Tel Aviv-i futóversenyeken.