Sportolóink a jeruzsálemi maratonon

Az idei Jeruzsálem maratonon két kiváló sportolónk is részt vett. Az egyik versenyzőnk Boros Zsófia, triatlon versenyző volt, aki 2013-ban ezüst érmet szerzett a Maccabi Világjátékokon. A másik nevező pedig Lakos Borbála volt, aki szintén ezüst érmet nyert a Maccabiah sportversenyen.

Mindkettőjük számára varázslatos élmény volt az óvároson átfutni. A lányokra inspirálóan hatott a több ezres szurkolótábor is, akik a verseny alatt végig tartották a lelket az emelkedőkkel, kilométerekkel és idővel küzdő versenyzőkben. Az esemény hangulatát a gitározó énekesek is emelték.

Mindkét atléta remekül teljesített a 10 km-es futóversenyen, ugyanis Zsófi abszolút női kategóriában 26., míg saját korcsoportjában a 19. helyezést érte el, Borcsa pedig 17. lett korcsoportjában.